Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.
Huhtikuu 17, 2026, 20:28:34
Etusivu Ohjeet Haku Kalenteri Kirjaudu Rekisteröidy
Uutiset: Ajokauden mahdollisuus lisääntyy päivä päivältä

Pakollisten PHP päivitysten takia sisällön näkyminen vaatii foorumiin kirjautumisen. En jaksa edes yrittää korjausta, koska kirjautumisen jälkeen kaikki toimii ok.

Nyt tarjolla: XS650 Finland kangasmerkit. 3.50 €/kpl plus toimituskulut 27 jo mennyt, enää 23 jäljellä!
XS650 Finland tarroja. 2 euroa kappale. Vielä 10 kappaletta jäljellä.

Spamminkirjoittajien rekisteröintiyritysten aiheuttaman haitan vuoksi jäseneksi pääsee vain erillisestä pyynnöstä:Lähetä tästä viesti.

Viimeksi arkistoon lisätty jytäriartikkeli: custombike_de_4_2014 ja cmm_9_2015

Muista päivittää oman jytärisi vuosimalli http://www.xs650.fi/forum/index.php?topic=44.0

+  www.xs650.fi
|-+  Yleistä
| |-+  Projektit
| | |-+  Pientä näpräystä taas
« edellinen seuraava »
Sivuja: 1 2 [3] Tulostusversio
Kirjoittaja Aihe: Pientä näpräystä taas  (Luettu 32998 kertaa)

An Error Has Occurred!

array_slice(): Argument #1 ($array) must be of type array, false given
rasvakoura
Guest


Sähköposti
« Vastaus #30 : Helmikuu 23, 2008, 20:46:58 »

Kun tuo kampuran purkaminen ja kasaaminen on meikäläiselläkin aika ajankohtainen asia niin kysyn että mitäs maksoi kampuran purku ja kasaus, jos nyt koneistamon tms. palveluksia käytit? Ja tietty muutkin kustannukset kiinnostaa, vaihtoehtona kun itsellä on hommata koko kone kun ei loppupelissä taida paljon kalliimmaksi tulla.
Toki orkkis matching numbers- kone pitää saada kuntoon ainakin joskus. 
tallennettu
lankinen
Guest


Sähköposti
« Vastaus #31 : Helmikuu 24, 2008, 10:08:33 »

Kampuran laakerit 140e
2x veivit             200e
Työ                   126e
---------------------------
                         466 eskoo

Teetin GT-motorissa Helsingin pitäjänmäessä, takkatie 13 (09 550 917)

Varsinaista tasapainotusta ne ei tee, mutta "rihtaavat" kyllä, mitä sitten tarkoittaaakaan. Ilmeisesti lähinnä kollaavat mittakellolla että limput on sourassa toisiinsa nähden. Kuulemma tällaisessa koneessa se tasapainotus vain siirtää tärinöitä eri kierrosluvuille, eli ei sinänsä
auttane suuremmin.

niin ja tulihan siihen uus mäntä/sylinterisetti -400 oir. Sekä virinokka ja uus nokkaketju yli 400 lisää sekä muuta yleistä hilua kanssa huntilla parilla. Halpaa ku saippua....? Verrattain kait kyllä ja mutta ylipäätään ei..
« Viimeksi muokattu: Helmikuu 25, 2008, 01:08:49 kirjoittanut Dirty hippie » tallennettu


Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan

MySQL pohjainen foorumi PHP pohjainen foorumi Powered by SMF 2.0.19 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC Validi XHTML 1.0! Validi CSS!